Ejderha Dövmeli Kız – Stieg Larsson

Stieg Larsson’un ölümünden sonra meşhur olmasını sağlayan Millenium üçlemesinin ilk kitabı.. Açıkçası klasik polisiye, macera tarzındaki kitaplar arasından sıyrılmasının nedeni bana kalırsa yazarın ani ölümü ve anlatımdaki becerisi. Kurgu olarak çok da üst düzey bir kurgu ya da edebi değer bulamasam da, kitabı okurken almış olduğum bir kaç cümle bir hayli etkileyici.. Günlük bir dile yakın tarzda bir anlatımı var yazarın ve bu da sürükleyici kurgu ile birlikte akıcılık sağlıyor kitaba..

“Bırak istediği gibi hırlasın, aldırma, hiçbir şeyi de unutma, fırsatını bulduğunda eski hesapları görürsün. Ama avantaj ondayken değil..”

“Benim çok düşmanım oldu. Yılların bana öğrettiği bir şey var; kaybedeceğin kesinken asla savaşa girme. Ama seni aşağılamış olan hiç kimseyi de affetme. Zamana bırak ve güçlü olduğun zaman saldır. Artık karşılık vermene gerek kalmasa da yap bunu.”

Açıkçası bir hayli etkileyici iki alıntı..

İlk kitabı Kindle’dan okudum ancak serinin devamı olan her iki kitabın da basılı kopyasını satın aldım ve yakın bir tarihte de okumayı planlıyorum. Bitirdiğim zaman onlar ile ilgili görüşlerimi de yazarım.

P.S. Ateşle Oynayan Kız ile ilgili yazım..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Hit Counter provided by Best Seo Packages