filmekimi

“İstanbul, 8-15 Ekim tarihleri arasındaki 8 gün boyunca kaliteli filme doyacak” dersek, sanırım yanlış bir cümle söylemiş olmayız. Bu yıl 10. kez düzenlenecek olan filmekimi organizasyonunda, İstanbul’da 4 ayrı sinemada 40′a yakın film gösterilecek. Bu salonlar, Beyoğlu Sineması, Beyoğlu Atlas Sineması, Nişantaşı City’s, Cinebonus Maçka G-Mall. Biletleri 1 Ekim itibariyle sinema salonlarının gişelerinden ve biletix.com ‘dan almak mümkün.. Ama bence izlemek istediğimiz filmlerde yer kalmama riskini almamak için elimizi çabuk tutmakta fayda var..

İstanbul’da olmayanlar üzülmesin çünkü, onlar için bu sene organizasyon İzmir, Bursa, Konya, Trabzon ve Diyarbakır’da yapılacak. Ankara’da yapılmama sebebini anlayamamış olsam da, İstanbul dışındaki şehirlerde yaşayan sinemaseverler için bu güzel bir haber olsa gerek..

Hürriyet gazetesinde yayınlanan, filmler ile ilgili bilgilere erişmek için lütfen tıklayın.

Favorilerim ise; Artist, Peki Şimdi Nereye, Kevin Hakkında Konuşmalıyız. Ben bu üç filmi izlemeyi düşünüyorum.

Buradan İKSV ‘ye bir eleştirim olacak. Hala web sitelerini yenilemedikleri, ve geçen yılki programı yayınladıkları için: Ayıp, çok ayıp..! :)

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Hit Counter provided by Best Seo Packages