La Passione – Tutku

Tesadüf eseri DVD’sine rastlayıp; kapağının ve özellikle de kapak üzerinde IMDB puanının 8′in üzerinde olduğunun belirtilmesi nedeniyle almıştım La Passione ( Tutku ) isimli bu güzel 2010 yapımı komedi filmini. İtalyan sinemasını oldum olası sevmişimdir, bu filmi de 2 gün önce akşam izledim ve İtalyan sineması sevgim daha da arttı :)

Çok güzel bir senaryosu var filmin ve başrolde oynayan Silvio Orlando açıkçası çok iyi bir performans sergilemiş. Sırf bu iki nedenle bile bir akşamın ayrılıp, izlenilmeyi hakettiği düşüncesindeyim bu filmin. Silvio Orlando ‘nun uluslararası sinema ödüllerinde çok fazla bir başarısı olmasa da, İtalya’da bir çok sinema ödülünü kazanmış olması bence aktörün başarısını sergilemek için iyi bir referans.

Filme gelecek olursak, son 5 yıldır hiçbir film yönetmemiş bir yönetmenin, kaybolan gururunu yeniden kazanışı olarak özetleyebiliriz bence.. Yönetmen Dubois karakterinin Tuscan ‘da bulunan evinin tesisatları oldukça eski ve artık iş göremeyerek su akıtmaya başlıyor. Yalnız bu sefer tesisatlarıyla başı problemde olan ev sahibinin canı bir miktar fazla sıkılıyor, zira alt katta ıslanan duvarda tarihi bir eser var ve bu yüzden İsa’nın Son Günü’nün anlatıldığı bir gösteriyi yönetmesi karşılığında bu problemin çözülebileceği, aksi takdirde başının büyük derde gireceği tehdidi ile yönetmenlik görevini kabul etmek zorunda bırakılıyor Dubois. Üstelik o hafta içerisinde üzerinde henüz hiç çalışmadığı bir başka film projesini mutlaka bitirmesi gereken bir süreçte yaşanıyor bu problem..

Ben en iyisi devamını anlatmayayım. Size önerim DVD’sini bulabilirseniz La Passione isimli filmi mutlaka izleyin..

Filmde dikkatimi çeken diğer oyuncular ise, oyunculuğu ve karakterin hikayesinden hoşlanmamdan ötürü Giuseppe Battiston (Ramiro karakteri) ve güzelliğiyle Kasia Smutniak (Caterina karakteri).

Ve son bir cümle, IMDB ortalama puanı şu an 6.2 (ben 8 puan verdim..)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Hit Counter provided by Best Seo Packages