Polis Devleti

Dün akşam işten sonra, ailemle birlikte olmak için karşıya, Caddebostan’da oturan halamlara doğru yola çıktım. Feci bir trafiğin ardından, Anadolu yakasına geçtikten bir süre sonra trafikte biraz rahatlama oldu ve sağ şeritten kurallara uygun şekilde ilerlemeye devam ettim.

O sırada arkamda bir trafik polisi arabası ve siyah makam ve koruma araçlarını gördüm. Saygısız bir şekilde megafondan anons yaparak, “Sola çekil”, “Yol ver”, vd. emirlerini önüne çıkan araçlara yağdıra yağdıra emniyet şeridinde trafik terörü yaratarak ilerliyordu. Ben yolumu değiştirmeden, ve kurallara uygun şekilde ilerlemeye devam ettim ve o sırada da Trafik Polisi aracı tarafından yolda sıkıştırılıp, zorla durduruldum. Makam ve koruma araçları geçtikten sonra ben yeniden hareket ettim ve o araçların yanına gittiğimde korna çalarak onları protesto ettim. O esnada da 34 TJ 2401 plakalı koruma aracının şoförü, ki tahmin ediyorum ki sivil polistir kendisi, bana pis pis sırıtarak bir anda aracını üzerime kırdı.

Şimdi merak ediyorum? Koyun muyuz biz? Ne zaman çıkartacağız sesimizi? Kurallara uymaktan başka hiçbir hatam olmamasına rağmen, vermiş olduğum vergimle maaşını alan bir devlet memuru tarafından hayatım riske atılıyor ve üstüne utanmadan bir de zevzek suratıyla gülümsüyor.

Olaydan sonra 155 polis imdatı aradım, Savcılığa gidin, denildi. Savcılığı aradım, 155′i arayın denildi. Bu mudur bu ülkenin 2011 yılında geldiği durum? Çok utanıyorum ve dilimden sadece iki kelime dökülebiliyor..”Yazıklar olsun..”

Hah!.. Şimdi 3 kelime daha dökülecek gibi..

“ALLAH BELANIZI VERSİN!”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Hit Counter provided by Best Seo Packages