The Notebook

D&R siparişlerim arasında, kitapların yanı sıra birkaç filmin dvd’si de vardı. Bu filmlerden birisi de The Notebook idi. IMDB puanı şu an 7.9 olan, 2004 yılında çekilmiş bu film hakkında çok güzel yorumlar duymuş olmama rağmen bir türlü izleme şansım olmamıştı. Ta ki Pazartesi akşamına kadar..

Uzun zamandır izlediğim en iyi romantik film diyebilirim. Konusu biraz bizim Türk filmlerini andırıyor. Bir kasabada yaz tatili sırasında zengin kız ile fakir genç birbirlerine aşık oluyorlar. Ancak yazın sona ermesi ve kızın annesinin bu ilişkiyi tasvip etmemesi nedeniyle bu aşk sona eriyor. Aradan geçen zaman genç çifti yeniden bir araya getiriyor. Bu konu elbette klasik bir Türk filmini çağrıştırıyor. Fakat filmde hikayeyi yaşlı bir adam, alzheimer hastası yaşlı bir kadına anlatıyor. Kadın sürekli olarak hafızasını yitirdiği için, kocası onu bakımevinde bırakmayı kabul etmiyor ve onunla birlikte bu bakımevinde kalarak, ona her gün daha önce kadının yazmış olduğu defterden ilişkilerinin hikayesini okuyor..

Filmde beni en çok etkileyen şey, Noah’ın (Ryan Gosling) en yakın arkadaşının savaş sırasında ölmesi, Noah’ın Allie (Rachel McAdams) ile birlikte yüzlerce kuğunun arasından kayıkla geçiş sahnesi, ve tabii ki filmin sonunda da artık yaşlanmış olan Noah (James Garner) ve Allie’nin (Gena Rowlands) elele hayata gözlerini yummaları..

Sıcak ve güzel bir film izlemek isteyenlere rahatlıkla öneririm.. Ve umarım ki, ileride eşlerimiz yaşlandığında bu filmin çekildiği sırada 74 yaşında olan Gena Rowlands kadar güzel olabilirler :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Hit Counter provided by Best Seo Packages