V For Vendetta

Bu maskenin altında etten daha fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var Bay Creedy. Ve fikirlere kurşun işlemez..!

Sanırım filmi izleyen birçok kişi için unutulmaz bir sözdür bu replik.. Tıpkı V For Vendetta’nın unutulmaz olduğu gibi. Defalarca izlenebilecek güzellikte, insanın duygularını harekete geçiren bir senaryo, iyi oyunculuklar, kaliteli çekimler ve ders verici diyaloglar..

Benim en sevdiğim film değil, ama en sevdiğim kitaptır Monte Cristo Kontu. Askerde okumuştum tam metnini ve o dönem yaşadıklarım ile de uyumlu bulmuştum Dumas’ın bu şaheserini. O dönemden beri de benim için “En Sevdiğiniz Kitap?” sorusunun cevabı kuşkusuz Monte Cristo Kontu’dur.

Pazar gününü kendime dinlenme günü olarak seçip evden hiç çıkmadım. Bir süre kitap okuduktan sonra, “V For Vendetta ne gider ama şimdi..” diyerek dvd playera dvd’sini yerleştirdim ve meyve tabağı kucağımda ekran başına geçtim. En son izleyişim sanırım 3 yıl kadar önceydi.

Yine filmin başından sonuna kadar büyük bir keyif aldım ve birkaç yıl sonra yeniden izlemek üzere, dvd’yi ait olduğu yere koydum. Bu filmi bence ara ara izlemek lazım..

V For Vendetta ile ilgili akılda kalan sözler:

  • Bu maskenin altında etten daha fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var Bay Creedy. Ve fikirlere kurşun işlemez..!
  • Burada 872 tane şarkı var. Hepsini dinledim ama hiç biriyle dans etmedim. Dans edilemeden yapılan devrim, yapılmaya değer değildir..
  • Gerçeklerin gücünü bildiğim sürece kainatı bile fethedebilirim..
  • İnsanlar hükumetlerden değil, hükumetler insanlardan korkmalıdır..
  • Tanrı yağmurdadır..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Hit Counter provided by Best Seo Packages