Can Yayınları – Yaz Kampanyası

Biz, 80 kuşağı sanırım gerçekten çoğu konuda şanslı bir kuşağız. Okuma alışkanlığının en rahat kazanılacağı çocukluk dönemimizin, bu şirin amblemli yayınevinin kuruluşuna denk gelmesi de bence büyük bir şanstı.

Can Yayınları 1981 yılında Erdal Öz isimli yazar tarafından kurulmuş. Aradan geçen bu 30 yılda hem Dünya hem de Türk Edebiyatı’nın bir çok değerli eserini yayınladılar. Dünya Edebiyatı konusundaki başarılarında, öyle sanıyorum ki kendileriyle birlikte çalışan çevirmenlerinin de emeği bir hayli çoktur. Samim Sakacı benim favorimdir..

Camus, Çehov, Dostoyevski, Kafka, Dickens, Balzac, Mann, Orwell ve bir çok dev yazarın eserlerinin en güzel çevirilerini Can Yayınları’nda bulmak mümkün. Popüler kitaplar arasında da, son dönemde özellikle Jasper Kent’in Danilov Beşlemesi ve Adam Blake’in Onlar isimli kitabı Can Yayınları için başarılı yayınlar olsa gerek..

Yerli yazarlar konusunda ise, ben Can Yayınları’nı biraz başarısız buluyorum. Son dönem Türk yazarlarından hangilerinin kitapları Can Yayınları’nda yayınlanıyor diye sorsalar, aklıma bir tek Can Dündar gelir.

Bir de çocuk kitapları için, Can Çocuk vardır. Orada da Goscinny ve Sempe’nin birlikte yazdıkları Pıtırcık serisi geliyor aklıma hemen. Ve kapakları çocukların ilgisini çeken, bir çok kitap daha vardır çocuklar için yazılmış..

Bu yazıyı yazma sebebim, sizleri Can Yayınları’nın bir kampanyasından haberdar etmek. Geçen yıl, D&R’da Can Yayınları’nın kitaplarının 5 TL’ye satıldığını görmüştüm. Yaz kampanyası yapmışlardı. Tüm kitapları olmasa da, bir çok kitabı tek fiyata satıyorlardı. Mutlaka çok az da olsa maddi getiri sağlıyordur bu satışlar onlara, ama esas amaçlarının insanlara kitap okutmak olduğuna eminim. Bu sene de D&R’larda yaz sonuna kadar aynı kampanya geçerli. Yaklaşık 3 haftadır devam ediyor. Size en yakın hangi D&R’da satışların olup olmadığını görmek isterseniz, tıklayın:

İyi alışverişler, iyi okumalar..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Hit Counter provided by Best Seo Packages