Rakamlarla 2012: Blog

I Love My BlogRakamlarla 2012 serimizin son bölümünü, şu an okumuş olduğunuz Blog’a ayırdım..

1 Kasım 2008 tarihinde, ilk Blog yazımı yazmıştım. O dönem Google’ın ücretsiz blog servisi olan Blogger’da, onurozalp.blogspot.com adresinde yazıyordum yazılarımı. Bir süre bu şekilde devam ettim. 24 Ağustos 2011 yılında ise onurozalp.com.tr adresini satın alıp, blogumu bu adrese taşıdım.

Şimdi bakıyorum da istatistiklere; ilk kurduğumdan bu yana, bu yazı dahil olmak üzere, 122 yazı yazmışım. 2011 yılı 49 yazı ile en verimli yıl olmuş benim açımdan. 2012 yılında ise 30 yazı yazmışım. 2013 hedefim ise, blog’u daha aktif kullanmak.

2012 yılı içerisinde toplam 277.035 kez blog sayfaları görüntülenmiş. Bu günlük ortalama 759 hit anlamına geliyor ki, gerçekten çok ciddi bir rakam. En popüler yazılar Pisagor ve V for Vendetta ile alakalı olan yazılar. Google’da bu isimleri arattığınız zaman, ilk sayfada blogum çıktığı için, bu yazılar sayesinde oldukça yüksek sayıda ziyaretçi blog’a geliyor. Gelmişken de, güncel yazıları da okuyorlar sağolsunlar :)

Para kazanmak gibi bir gayem olmadığı için, bloguma reklam almıyorum. Almamaya da kararlıyım. Hoş, zaten çok yüksek bir para kazanılacağını sanmıyorum ama sitenin kendi hosting ve domain ücretlerini, Google’dan alacağım reklamlar ile karşılama şansım olmasına rağmen, bu şansı yine de kullanmak istemiyorum.

Grupta yayınladığım yazıları 220 kişi ile paylaşıyorum. Bundan sonra bir süre için, bazı yazıları e-mail aracılığı ile duyurmama kararı aldım. Her yazı, çoğunluğun ilgisini çekmeyebilir. Blogu düzenli takip etmek isteyenler zaten rss yardımıyla da takip edebilirler.

Rakamlarla geçtiğimiz yıl bölümünü böylelikle sonlandırmış olduk.. Nice yeni yazılara..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Hit Counter provided by Best Seo Packages