Rakamlarla 2012: Seyahat

SeyahatSeyahat etmeyi sanırım herkes çok sever. Ben de bu gruba dahilim. Bazen iş nedeniyle seyahatler yorgunluk verici olsa da, yeni yerler görmek her zaman keyif vermiştir bana. O nedenle Rakamlarla 2012 serisine, bugün seyahat başlığı ile devam edeyim istedim.

Uzun yıllardır Moleskine Ajanda Kullanıyorum ve seyahatlerimi de burada yer alan Travels Planning kısmına düzenli olarak yazıyorum. Her yıl sonunda ise, o yıl kaç ayrı ülkeye ve şehre gittiğimi, toplamda kaç kilometre yol katettiğimi not alıyorum.

2012 yılında 4 ülkeye, toplam 7 kez seyahat etmişim. Bu ülkeler Nijerya (Lagos, Abuja), Belçika (Brüksel), Rusya (Kazan) ve Azerbaycan (Bakü). Yurt içinde ise 1 kez Bozcaada’ya, 25 kez de Ankara’ya gitmişim. Toplam 71.658 km yol yapmışım. Bu hesaba göre her gün 196 km yol yapmışım. Bu rakamlara şehir içi elbette ki dahil değil. O konuda şanslıyım. Evim ve iş yerim arası sadece 1.2 km.

2011 yılında ise toplam 3 ülkeye 10 kez seyahat etmişim. Bu ülkeler Rusya (Moskova, St. Petersburg, Kazan, Sochi, Krasnodar), Nijerya (Lagos) ve Makedonya (Üsküp). Yurt içinde ise 19 kez Ankara’ya gitmişim. Toplam 48.184 km yol yapmışım. Bu hesaba göre her gün 132 km yol yapmışım. Bu rakamlara da şehir içi dahil değil.

Bakalım 2013 yılı nasıl geçecek? İlk seyahat bu hafta sonu başlıyor.

Hepinize iyi ve en önemlisi de kazasız yolculuklar..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Hit Counter provided by Best Seo Packages